Yılbaşı İçin Hediye Paketi Süsleme Fikirleri

Yılbaşı İçin Hediye Paketi Süsleme Fikirleri


Aralık ayı ne çabuk geçti değil mi? Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama daha sevdiklerimizin yeni yıl hediyelerini tamamlayamadan yılbaşı gecesine sayılı günler kalmış bile :) Eğer yılbaşı alışverişini erkenden tamamlayanlardansanız ne mutlu size! Peki hediyelerinizi paketlediniz mi? Ben sevdiklerime hediye vermeyi sevdiğim kadar, o hediyenin paketini de kendi elimle süslemeyi çok severim. Küçük notlar yazarak, hediye paketine kendinizce farklı süslemeler yaparak karşınızdaki kişiyi daha özel hissettirebilirsiniz. İşte bu yüzden, henüz hediye alışverişini benim gibi tamamlayamamış yada hediyelerini paketlemeye fırsat bulamamış olanlar için küçük bir yazı hazırlamak istedim bugün.

Umarım bu ufak fikirlerden ilham alırsınız :)

Yılbaşı denilince akla gelenlerden biridir çam ağacı. Madem yılbaşı hediyeleri hazırlıyoruz, neden üzerine çam ağacı şeklinde süslemeler yapmayalım ki? İhtiyacınız olan ince ağaç dalları, yün iplik yada dikiş ipliği ve tabi ki biraz yapıştırıcı :) Bayıldım ben bu fikre!


Parlak yada desenli hediye paketleri, kurdeleler, çeşit çeşit hediye süsleri. Yılbaşında hediyelerinizi süslemenin o kadar çok yolu var ki. Ama daha farklı ve sadece hediyeyi vereceğiniz kişiye özel bir süsleme yapmak isterseniz, silgi baskısını deneyebilirsiniz. Kese kağıdının üzerine, silginin üzerine istediğiniz şekli vererek boyayla baskı yapabilirsiniz. Kalp yada mesela hediye vereceğiniz kişinin baş harfi güzel bir baskı olabilir :)


Minik yılbaşı çorabı şeklinde hediye etiketlerine ne dersiniz? Bence çok cici bir fikir :) Üzerine hediyeyi vereceğiniz kişinin adını yazabilirsiniz. Böylece hediyeler birbirine karışmaz