Eski Dantellerle Yapabileceğiniz Dekorasyon Fikirleri!

Eski Dantellerle Yapabileceğiniz Dekorasyon Fikirleri!

Evinizde annenizin yada aile büyüklerinizin yaptığı, üzerine emek verilmiş, manevi değeri olan danteller var ve siz bunları kullanmıyor ama bir yandan da atmaya kıyamıyor musunuz? Peki dekorasyon projelerinde kullanarak onlara yeniden hayat vermeye ne dersiniz? İşte eski dantelleri değerlendirebileceğiniz dekorasyon fikirleri;

Kullanmadığınız dantelleri değerlendirmenin en kolay yollarından biri onlardan yastık yapmak. Dantelleri kumaş boyasıyla canlı bir renge boyayıp daha sonra da kılıfın üzerine dikerek, koltuğunuzun üzerinde şık duracak birer kırlente dönüştürebilirsiniz! Sizce de artık modası geçmiş olan dantelleri kurtarmanın güzel bir yolu değil mi? 

Eskiden örülen, çeyize konan dantelden fiskos örtülerini hepimiz biliriz :) İşte onun yerine dantellerinizi daha modern bir masa örtüsüne dönüştürebilirsiniz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi masa örtüsünün uç kısımlarına dağınık bir şekilde dikmeyi deneyin. Modern ve nostaljik görünümün pek hoş bir birleşmesi olmuş bu çalışma bence.

Masa örtüsü yerine dantelleri birbirinin ucuna dikerek sade ve zarif bir runner örtüsü de yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken irili ufaklı dantelleri gelişigüzel birbirine dikmek olduğu için yapımı son derece kolay. Eski dantellerinizi değerlendirmek için aklınızda bulunsun. 

Peki ya dantelleri fotoğraf çerçevelerine yerleştirerek nostaljik tablolar yapmaya ne dersiniz? Emek verilen dantellerinizi atmaya kıyamıyorsanız, bu projeyi hayata geçirebilir, aynı zamanda evinize farklı bir hava katabilirsiniz. 

İşte size dantellerle yapabileceğiniz hoş bir kendin yap projesi daha. Eski abajurunuzun etrafındaki kaplamayı sökün ve ortaya çıkan iskeletin üzerine seçtiğiniz dantelleri dikin. Oldukça hoş görünüyor, ne dersiniz? 

Dantelleri direk olarak kullanmak istemiyorsanız, o halde niye baskı olarak kullanmayı denemiyorsunuz? Mesela sehpanızın üzerine bu şekilde dantel deseni yapabilirsiniz. Sehpanın üzerine dantel sermekten daha modern görünüyor bence. 

Ve son fikir ise tıpkı masa örtüsü fikrine benziyor. Bu sefer masa örtüsü yerine perdenin uç kısımlarına danteller dikilmiş. Bu fikir de evinize şıklık katacak, değerlendirilebilecek hoş fikirlerden biri bence.